KÁVY SVETA, s. r. o.

Adresa: Hlavná 20,
04001 Košice
  Zobraziť na mape

Fotogaléria

KÁVY SVETA, s. r. o., 1KÁVY SVETA, s. r. o., 1KÁVY SVETA, s. r. o., 1

Založenie:

Kávu arabica sme pražili pre našu kaviareň od roku 2008 na 1 kg stroji značky TOPER. Postupne sme vyskúšali najznámejšie odrody a vytvorili sme súčasnú ponuku.

V roku 2015 sme si zaobstarali veľkokapacitný stroj, ktorým sme schopní vyhovieť dennej spotrebe našej kaviarne, aj predaju cez internet. Našim zákazníkom tak ponúkame čerstvo praženú kávu, ktorá u nás pobudne len niekoľko dní, maximálne však jeden mesiac. Snažíme sa o to, aby sme nami vyrobenú kávu zachovali čo najčerstvejšiu.

Spádová oblasť klientov:

Naša kaviareň KÁVY SVETA na Hlavnej ulici č. 20 v Košiciach ponúka svojim zákazníkom príjemné posedenie v domáckej atmosfére s podmazom decentnej „kaviarenskej“ muziky v štýle soulu, swingu, džezu, a evergreenov v rozlohe 120 m².
e- shop: celé Slovensko

Služby, produkty, špecializácia:

Okrem našich vlastnoručne pražených odrodových káv arabica ponúkame našim zákazníkom 50 spôsobov prípravy kávových nápojov, podľa originálnych receptúr z rôznych kútov sveta.
Len espressá pre Vás pripravíme zhruba na 20 spôsobov, mliečne penové kávy rôznych obsahov a kávové dobrodružstvá, o ktorých ste ani nepočuli. Naša ranná káva Vás bude v kútikoch úst sprevádzať celé predpoludnie.

Milovníci čajov si môžu pochutnať z ponuky vyše 30 druhov sypaných ČAJOV SVETA.

Naša vínna ponuka nesie názov KRÁSNE VÍNA STREDNEJ EURÓPY. Vybrali sme pre Vás najlepšie vína niekoľkých rodinných vinárstiev Slovenska, Maďarska, Moravy a Rakúska, na základe dlhoročných osobných a profesionálnych vzťahov.

V našej kaviarni Vám pripravíme aj NIEČO POD ZUB. Okrem kreatívnych sendvičov jedinečnej chuti a čerstvo vypekaných bagiet alebo croissantov Vám ponúkneme aj rustikálny syrový a klobásový tanier.
Inšpiráciu pre CUKRÁRENSKÚ PONUKU sme nabrali z tradičných receptúr Rakúsko-Uhorska, Maďarska a Slovenska.

PROTI SMÄDU Vám ponúkneme čerstvo lisovanú pomarančovú šťavu, alebo bio limonády rôznych príchutí. Okrem čapovaných pív u nás nájdete niekoľko pivných remeselných produktov z nášho regiónu. Z destilátov máme bežnú ponuku, z likérov dokonca možno viac.

Zaujímavosti:

Na stenách našej kaviarne z času na čas nájdete VÝSTAVY malieb či fotografií. Preferujeme miestnych tvorcov, obzvlášť mladých autorov, ktorým ponúkame priestor na prezentáciu.

U nás si môžete posedieť aj s NIEKOĽKÝMI VÝZNAMNÝMI OSOBNOSŤAMI NÁŠHO MESTA, ktorí sú stálymi zákazníkmi našej kaviarne, ako je svetoznámy košický rodák, spisovateľ SÁNDOR MÁRAI, a významní košickí maliari JÚLIUS JAKOBY a ŠTEFAN ROSKOVÁNYI.

Otváracie hodiny

Pondelok: 09:00 22:00
Utorok: 09:00 22:00
Streda: 09:00 22:00
Štvrtok: 09:00 22:00
Piatok: 09:00 22:00
Sobota: 10:00 22:00
Nedeľa: 10:00 22:00

Napíšte nám!

  Odoslať správu